ارتباط داخلی

راهنمای خرید گوشی ارتباط داخلی و اینترکام

ارتباط داخلی و اینترکام

راهنمای خرید ارتباط داخلی و اینترکام

 

برای اینکه بهترین سیستم ارتباط داخلی و اینترکام را خریداری کنید. در قدم اول باید اطلاعات جامعی در مورد این سیستم داشته باشید. به صورت کلی سیستم های ارتباط داخلی یا اینترکام امکان برقراری ارتباطی آسان با یک یا چند گوشی در یک ساختمان را فراهم میسازند. در این راهنمای خرید ارتباط داخلی و اینترکام قصد داریم شما عزیزان را به طور جامع با این سیستم ها آشنا کنیم.

سیستم ارتباط داخلی چیست؟

 

سیستم ارتباط داخلی (اینترکام) وسیله ای است که باعث ایجاد برقراری ارتباط دو طرفه بین افراد میشود. این سیستم ها در مدل های اولیه خود به افراد ساکن در یک ساختمان این امکان را میدادند که با باز کردن درب از راه دور اجازه دسترسی به ساختمان را به اشخاص دیگر بدهند.

تغییر و تحولات بسیاری در سیستم های اینترکام در طول تاریخ پدید آمد. در نمونه های اولیه سیستم های ارتباط داخلی افراد به وسیله لوله های فلزی مکالمه میکردند،  لوله هایی که باعث اتصال صدای آن ها به یکدیگر میشد.

اینترکام های امروزی متشکل از مدارهایی هستند که در جهت انتقال و دریافت صدا و تصویر به شکل دیجیتالی عمل میکنند. این سیستم ها میتوانند برای بسیاری از برنامه ها مورد استفاده قرار بگیرند اما هدف اصلی آن ها برقراری ارتباطات است.

 

انواع سیستم ارتباط داخلی

 

سیستم های ارتباط داخلی و اینترکام با توجه به کاربرد و عملکردی که دارند به دسته بندی های مختلفی تقسیم میشوند که در ادامه آن ها را شرح میدهیم:

سیستم ارتباط داخلی یک به یک

ارتباط یک به یک

این سیستم برای استفاده در داخل یک واحد به کار میرود به این شکل که با بهره گیری از آن میتوان در واحدهای بزرگ بین دو نقطه از واحد ارتباط صوتی ایجاد نمود. به غیر از اینکه این دو آیفون صوتی قادر به اتصال به یکدیگر هستند. در برخی از مدل ها امکان ارتباط برقرار ساختن میان آن ها و یک آیفون تصویری نیز وجود دارد.

به این صورت که در داخل واحد آیفون صوتی را به آیفون تصویری خود وصل کرده و سپس با آن ارتباط برقرار میکنید. لازم است بدانید که در این صورت شما قادر هستید با بهره گیری از آیفون صوتی درب ساختمان را نیز باز نمایید.

سیستم ارتباط داخلی یک به n

ارتباط صوتی یک به n

این مدل را با نام ارتباط داخلی یک به چند نیز میشناسند. با استفاده از این ارتباط داخلی شما میتوانید به وسیله گوشی صوتی با افراد دیگر در داخل ساختمان نیز ارتباط برقرار نمایید. به عنوان مثال مدیر ساختمان میتواند به سادگی با واحدهای دیگر ارتباط برقرار کند.

عموما روی این آیفون ها یک صفحه کلید تعبیه شده که شماره های 0 تا 9 روی آن درج شده اند. با کمک این صفحه کلید میتوانید شماره واحدی که میخواهید را گرفته و با آن ارتباط برقرار کنید.لازم به ذکر است که اتاق نگهبانی نیز میتواند از این طریق با واحدهای دیگر ساختمان ارتباط برقرار کند.

سیستم ارتباط داخلی چند با چند

ارتباط صوتی چند به چند

با کمک سیستم ارتباط داخلی چند با چند واحدهای یک ساختمان میتوانند با هم ارتباط صوتی برقرار کنند. از بعضی از مدل های اینترکام میتوان به شکل گروهی نیز استفاده کرد. همچنین در برخی نمونه ها میتوان شماره واحد مورد نظر را نیز مشاهده نمود.

 

در چه مکان هایی به ارتباط داخلی نیاز است؟

 

ممکن است در مکان های عمومی بارها به چشمتان خورده باشد که افراد مسئول برای اینکه با قسمت های دیگر ارتباط برقرار کنند از گوشی های خاصی بهره میبرند.

در نگاه اول ممکن است این گوشی ها  به شکل آیفون های صوتی به نظر برسند به دلیل اینکه شباهت هایی با هم دارند. استفاده از این محصول در مکان هایی مانند بیمارستان ها یا رستوران ها کمک شایانی به برقراری ارتباط سریع با افراد حاضر در این مکان ها میکند. در کوتاهترین زمان میتواند باعث برقراری ارتباط شما با واحد داخلی شود.

مزایای استفاده از سیستم ارتباط داخلی

 

استفاده از سیستم های ارتباط داخلی مزایای بسیاری دارد به همین دلیل امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده اند. در ادامه شما را با مزایای استفاده از اینترکام آشنا میکنیم:

این نوع سیستم ها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند به همین دلیل این روزها افراد زیادی برای خرید آن ها تمایل نشان میدهند.

سیستم های ارتباط داخلی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند.

مکالماتی که در این سیستم ها انجام میشوند به شکل کاملا محرمانه می باشند.

این سیستم دارای یک لامپ سه رنگ در جهت  تشخیص وضعیت خط می باشد.

استفاده از این سیستم ها باعث میشود که ارتباط میان واحدها با بهترین کیفیت انجام شود.

اینترکام را میتوان در محیط هایی که با فاصله زیاد از یکدیگر واقع شده اند نیز نصب کرد.

غالبا بسیاری از این سیستم ها قادر به پشتیبانی 4 مکالمه همزمان می باشند.

 

نکات خرید ارتباط داخلی (اینترکام)

برای خرید ارتباط داخلی (اینترکام) نکاتی هستند که باید به آن ها توجه لازم را داشته باشید. در ادامه این نکات را بیان میکنیم:

بودجه خود را در نظر بگیرید.

در ابتدا باید مشخص کنید چه مبلغی را برای خرید اینترکام در نظر گرفته اید. بر اساس بودجه ای که در اختیار دارید اقدام به خرید نوع مناسب نمایید . کیفیت و ویژگی های این سیستم ها ارتباط مستقیمی با قیمت های آن ها دارند.

در مورد برندهای معتبر اطلاعات کسب کنید.

برای خرید سیستم ارتباط داخلی مناسب باید در مورد برندهای معتبری که در این زمینه فعالیت میکنند اطلاعات کاملی به دست بیاورید. یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه برند سیماران است. تولیدات آن میتوانند به صورت کامل نیازهای شما را رفع نمایند.

دانستن اصول اولیه

برندهای مختلف سیستم های ارتباط داخلی متفاوتی را نیز تولید میکنند. زمانی که قصد خرید این سیستم ها را دارید باید با اصول اولیه آن ها آشنایی کامل پیدا کنید. اساس کار این سیستم ها به صورت کلی به یک شکل می باشد.

تماس با ما

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره برای خرید بهترین محصول مناسب نیاز های شما با ما تماس بگیرید. کارشناس فروش ما شما را راهنمایی میکند تا خرید مطمئنی داشته باشید.

نیازها و محدوده مورد نظرتان را مشخص کنید.

این سیستم ها دارای بردهای متفاوتی هستند و انتخاب محدوده سیستم ارتباط داخلی بستگی به نوع استفاده شما دارد. این برد میتواند از یک اتاق به یک اتاق یا از یک طبقه به طبقه دیگر را پوشش دهد یا حتی برای برقراری ارتباط از یک ساختمان به ساختمان دیگر از آن استفاده کرد.

از سازگاری سیستم با ساختمان خود مطمئن شوید.

برای اینکه سیستم اینترکام به بهترین شکل عمل کند و کیفیت خوبی را ارائه دهد باید با ساختار ساختمان شما سازگاری داشته باشد. برخی موانع مانند دیوارهای فلزی وجود دارند که ممکن است مانع از ایجاد یک ارتباط با کیفیت شوند و در سیگنال ها تداخل هایی را به وجود بیاورند.

 نوع سیستم مورد نظر را انتخاب نمایید.

این سیستم ها میتوانند به شکل بی سیم یا سیمی سخت باشند. اینترکام با سیم سخت همانطور که از نامش مشخص است برای برقرای ارتباط به سیم نیاز دارد و نصب آن ممکن است کمی هزینه بر باشد. سیستم های اینترکام بی سیم برای برقراری ارتباط تنها به اتصال به یک منبع برق خط تلفن نیاز دارند.

گارانتی سیستم را چک کنید.

زمانی که یک سازنده محصول خود را گارانتی میکند به این مفهوم است که به کیفیت آن اعتماد کامل دارد. حتما خرید خود را از برندهایی انجام دهید که گارانتی معتبر برای محصولات خود ارائه میدهند.

خرید خود را از یک مجموعه معتبر و شناخته شده انجام دهید.

بهترین کار این است که خرید سیستم های داخلی را از یک مجموعه معتبر انجام دهید تا خیالتان بابت کیفیت و کارایی آن ها راحت باشد.سیما پیک یکی از این مراکز است که دارای سال ها  تجربه و سابقه درخشان در این زمینه می باشد. برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم ها کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.