خرید آیفون تصویری

خرید آیفون تصویری از فروشگاه آنلاین سیماپیک به همراه ضمانت ۶ ماهه تا ۲ ساله. سیماپیک نمایندگی معتبر بسیاری از برند های ایرانی و خارجی می باشد. برای استعلام موجودی، مشاوره، قیمت و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیفون تصویری
سیماران
الکتروپیک
تکنما
تابا

محصولات

آیفون تصویری

در گذشته ما مجبور بودیم برای باز کردن در خانه به روی مهمانان، خودمان  در را شخصا باز کنیم. ممکن بود بار ها این عمل خسته کننده در طی روز تکرار شود.
پس برای راحتی و سهولت انسان ها از دربازکن های صوتی استفاده شد. که با فشار یک دکمه و اطمینان از صدای شخص پشت درب، درب را روی او باز کنید. که عملا این اتفاقی که شاید این روز ها خیلی به چشم نیاید.اما زمانی آرزوی ما بود. اما بعد از راحتی انسان فاکتور بعدی که نقش مهمی را ایفا می کند. امنیت و کیفیت کالای مورد استفاده ی خود بود. چرا که ما ممکن بود در شنیدن صدای شخصی که پشت در است، دچار اشتباه شویم. و یا چهره ی آن شخص را نتوانیم تشخیص دهیم.

پس با اختراع وسیله ای بسیار پرکاربرد و ایمن به نام آیفون تصویری که امروزه در اکثر خانه ها، ساختمان های اداری و همچنین برای احراز هویت کارکنان و خیلی کاربرد های دیگر با نام آیفون تصویری بسیاری از مسائل زمانی و امنیتی را برای ما راحت تر کرد. و بسیاری از آن ها را عملا از بین برد.

از آن جا که هر تکنولوژی به انسان در راحت تر شدن کار های روزمره خود کمک شایانی می کنند. آیفون تصویری و در بازکن های صوتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. در ادامه با سیما پیک با تشریح انواع و نحوه ی عملکرد آیفون تصویری همراه باشید.

آیفون تصویری

مروری بر تاریخچه آیفون تصویری

در زمان قدیم برای اطلاع ازاین که شخصی که پشت در است چه کسی است. از کوبه و حلقه استفاده می شد. وقتی کوبه در زده می شد یعنی شخص پشت در آقاست. و وقتی حلقه ی در زده می شد یعنی شخص پشت در خانم است. صدای تولیدی کوبه بم و صدای تولیدی از حلقه زیر بود.

با پیشرفت هر چه بیشتر زندگی، نوعی جدید از اطلاع دهنده ها به وجود آمدند. که به آن ها زنگ اخبار می گفتند. اگر به طور ساده بخواهیم آن ها را بیان کنیم. کار اصلی زنگ اخبار تبدیل امواج الکترومغناطیس به صداهای قابل فهم برای شنونده است. که دارای یک دکمه برای شروع به کار می باشد. در درب های قدیمی نصب می شده. پس از آن در دهه ی آخر قبل از انقلاب از دستگاهی که آن را اف اف می نامیدند. استفاده میشد.  توانستند صدا را با استفاده از گوشی به شنونده ی صدا ارسال کنند. و با استفاده از میکروفن به شخص پشت در انتقال دهند.

یکی از برند های مطرح در آن سال ها شرکت آیفون ژاپن بود. به خاطر استقبال بسیار زیاد از این برند نام این شرکت روی این گونه محصولات در ایران ماندگار شد. دلیل استقبال زیاد از محصولات این شرکت، قیمت پایین و کیفیت بالایی بود که ارائه میداد. اما با گذشت سال ها و پیدایش مدل های جدید از آیفون که علاوه بر صدای شخص پشت در، توانایی نمایش تصویر او را در صفحه نمایش های سیاه سفید و کوچکی، داشت که به آن بعد ها در ایران آیفون تصویری و در اصل به لاتین video door-phone معروف شد. تکنولوژی تشخیص چهره و تصویر هر دو برای ما فراهم شد.

موفقیت های شرکت آیفون ژاپن ادامه دار نبود. زیرا سیاست های بازاریابی غلط و تصمیم های اشتباهی مثل افزایش قیمت های غیر معقول و کیفیت کم نسبت به قیمت عملا خود را از کورس رقابت حذف کرد. و انحصار تکنولوژی آیفون تصویری را از کشور ژاپن به کشور کره با محصولات و تفکرات جدید هدیه داد.

شرکت کره ای کوماکس کره رقیبی جدی برای آیفون ژاپن شد. که با مدل های سیاه سفید و مانیتور های کوچک کار خود را شروع کرد. و تا به امروز علاوه بر مدل های فول اچ دی و با مانیتور های بزرگ در کنار قیمت بسیار مناسب خود کیفیتی بی بدیل را ارائه می دهند.

تا اینجا مروری کلی روی سرگذشت آیفون تصویری انجام شد. ضمن تشکر از نگاه شما. در ادامه به نحوه ی عملکرد آیفون تصویری و بهترین تولید کنندگان ایرانی و جهانی دربازکن های تصویری می پردازیم.

برسی عملکرد آیفون تصویری

هر آیفون تصویری شامل چند جز می باشد که عبارتند از:

1- صفحه کلید و یا مانیتور آیفون تصویری

اولین ویژگی این بخش از آیفون تصویری این است که پنل یا صفحه کلید آن مقاوم در برابر گردو غبار و همچنین ضد آب طراحی و تولید شود. ما به عنوان مصرف کننده برای نگهداری هر چه بیشتر هر دستگاهی باید محافظ آن را نیز تهیه کنیم. تا دستگاه عمر بیشتری کرده که در نهایت در طول زمان برای ما سود آور خواهد بود. پس بهتر است بعد از خرید آیفون تصویری خود محافظ پنل و یا صفحه کلید آن را تهیه و نصب نمایید. تا از تابش مستقیم نور خورشید به پنل جلوگیری کنیم.

پنل داخلی یک آیفون تصویری شامل: دکمه های مالمه ی داخلی ، لامپ یا ال ای دی ، دکمه جهت نمایش دادن تصویر ، دکمه ی در بازکن ، و گوشی می باشد.

2- کابل مخصوص برای ارتباط برقرار کردن به صورت تصویری

در ساخت این نوع کابل ها ی استفاده شده در آیفون تصویری که در اندازه های 6/0 و 4/0 میلی متر مربع موجود هستند. از سیم های مسی استفاده شده است. دلیلی استفاده از سیم های مسی در آیفون تصویری این است که مس هیچ گونه مقاوتی در برابر جریان برق ندارد. و این ویژگی سیم مسی موجب شده تا آیفون تصویری ما از کیفیت تصویری و صوتی کاملا مطلوبی برخوردار باشد. نکته ی قابل توجه این است که در انتخاب کردن کابل های تصویر باید به تعداد طبقات ساختمان و موارد دیگر توجه داشت.

شما می توانید با تماس با کارشناسان و مشاوران شرکت سیما پیک در انتخاب آیفون تصویری مناسب در محل زندگی و کار خود تماس بگیرید. تا کارشناسان ما شما رو جهت تهیه ی آیفون تصویری راهنمایی کنند.

3- پنل بیرونی آیفون تصویری (جلوی درب ساختمان)

پنل بیرونی آیفون تصویری که جلو ی درب ساختمان نصب می شود. شامل صفحه کلید برای انتخاب واحد مورد نظر و همچنین پنل دوربین آیفون تصویری که وظیفه ی نمایش شخص پشت در را به بهترین کیفیت را دارد که به آن CCD یا دوربین آیفون می گویند. که دارای دو نوع رنگی و سیاه سفید می باشد. زاویه ی دید این دوربین ها ثابت است. و برای تغییر زاویه ی آن بایستی زاویه ی دوربین و محل قرار گیری آن را تغییر دهیم. این دوربین ها دارای یک شیشه ی محافظ که به آن اصطلاحا پنجره دوربین یا ( camera window ) می گویند، میباشد. وظیفه ی این شیشه محافظت از لنز دوربین در برابر آب و گرد و غبار و لک شدن است.

4- منبع تغذیه آیفون تصویری

منبع تغذیه ای که در آیفون تصویری استفاده میشود. در کل شامل 6 ترمینال برقی می باشد. که دو ترمینا ورودی برق شهری 220 ولتی و 4 خروجی 12 ولتی است.

جفت دوتایی خروجی این منبع تغذیه یکی از برق 12 ولتی مستقیم یا DC برای صدا و تصویر و دیگری از برق 12 ولتی متناوب یا AC برای در بازکن آیفون تصویری استفاده می شود.

ولتاژ برق شهری به صورت مستقیم مورد استفاده قرار نمی گیرد. و باید توسط یک ترانسفورمر ، پل دیود و خازن تبدیل به برق DC شود.

نحوه ی نصب آیفون تصویری

قبل از برسی روند نصب یک آیفون تصویری ابتدا به نحوه ی سیم کشی مناسب نسبت به استفاده های گوناگون را با هم برسی کنیم. پس در ادامه با سیما پیک همراه باشید.

انواع سیم کشی های مورد استفاده ایفون تصویری:

سیم کشی لاین به لاین ( خط به خط )

یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های سیم کشی دربازکن تصویری این روش می باشد. زیرا در این نوع سیم کشی یک دسته کابل مشترک به جعبه تقسیم ساختمان متصل می شود. و از آن جا با سویچر به پند در ورودی متصل می شود.

سیم کشی هر مجزا

در این نوع سیم کشی آیفون تصویری، برای هر واحد کابلی جدا و مخصوص در نظر گرفته می شود. که این روش باعث این می شود که صدا و تصویر هر واحد با کیفیت بیشتری انتقال پیدا کند. در این روش از هر واحد کابلی جدا به جعبه تقسیم وصل شده. و از جعبه تقسیم به کمک سوییچر به پنل در ورودی ارسال می شود. به دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات بیشتر نسبت به روش قبلی از نظر مالی به صرفه نیست. اما در عوض کیفیت صوتی و تصویری
آیفون تصویری خود بسیار متفاوت و با کیفیت تر خواهد بود.

سیم کشی موازی

در روش سیم کشی موازی ایفون تصویری، کابلی با تعداد بالایی از رشته سیم ها بین از یک واحد به واحد دیگر تقسیم می شود. این روش به دلیل استفاده از کابل های زیادی از حد خیلی مرسوم نیست. و بیشتر از روش خط به خط در سیم کشی های آیفون تصویری استفاده می شود.

نحوه ی عملکرد ایفون تصویری

آیفون های تصویری  چهار عمل اصلی زیر را انجام می دهند که عبارتند از:

 انتقال صدا و تصویر مهمان و یا شخص پشت درب ساختمان به آیفون تصویری واحد مورد نظر

 به صدا درآوردن زنگ دو طرف صاحب خانه و مهمان

انتقال صدای صاحب خانه به شخص پشت توسط گوشی آیفون تصویری در با بهترین کیفیت

و در آخر هم باز کردن در با دربازکن ایفون تصویری به روی مراجعه کننده به دلخواه صاحب خانه

فرض می کنیم که می خواهیم آیفون تصویری را به ساختمانی ویلایی یا تک واحدی متصل کنیم. بر اساس این فرض روند زیر را طی می کنیم.

برای نصب آیفون تصویری به یک دستگاه مانیتور ، یک دستگاه پنل، پنل قفل ، قفل در و یک ترانس نیازمندیم. پنل با یک سیم 4 رشته ای که یک فیش 4 رنگ قرمز ، سفید ، زرد و آبی را به آن متصل کرده ایم. به مانیتور وصل می شود. در نصب ترمینال های 1 تا 4 باید دقت شود زیرا بایستی تصویر ، صدا و عملیات زنگ خوردن به درستی انجام و برقرار شود.

در مرحله ی بعدی بایستی دربازکن یا آیفون تصویری را نصب کنیم. در این مرحله بایستی یک مدار را شامل 2 رشته سیم مشکی رنگ از سمت پنل آیفون تصویری، یک سیم دو رشته از قفل جلوی در و یک سیم دو رشته ای از خروی برق نا متناوب ترانس خود را به صورت سری ببندیم. به این صورت که:

1- یکی از رشته های مشکی رنگ پنل را به یکی از رشته سیم های قفل جلوی در وصل میکنیم

2- رشته سیم دیگر مشکی رنگ پنل آیفون تصوری را به یکی از رشته های AC یا برق متناوب ترانس متصل می کنیم.

3- در مرحله آخر هم رشته ی سیم دوم قفل در ورودی را به رشته سیم دیگر AC یا برق متناوب متصل می کنیم.

* اگر تمامی مراحل بالا را به درستی انجام دهید و فیش های دو رشته سیم مشکی رنگ پنل را به هم وصل کنید می توانید از نتیجه ی کار کردن آیفون تصویری خود لذت ببرید.

سیر تکاملی آیفون تصویری و تکنولوژی های مختلف

در ابتدای مسیر تولید آیفون های تصویری از تصویر سیاه و سفید. و کیفیت تصویری کم و همچنین صدا شروع شد. در ادامه با استفاده از تکنولوژی های ال سی دی و همچنین انتقال رنگی تصویر، کیفیت آیفون تصویری ها بیشتر شد. که همتاهای ایرانی، شرکت های خارجی همانند شرکت تابا الکترونیک و سیماران پا به پای ارتقای محصولات خود با نمونه های خارجی پیش رفتند. تا جایی که امروزه آیفون های تصویری امکانات بیشتری را حتی بیشتر از وظیفشان به مصرف کنندگان ارائه می دهند. این امکانات را میتوان به صورت زیر لیست بندی کرد.

1- قابلیت تغییر زاویه ی دوربین در بازکن تصویری.

2- صفحه ی مانیتور تمام رنگی با تراکم رنگی بالا و کیفیت عالی.

3-  قابلیت ضبط تصویر و صدا.

4- دارای حافظه داخلی برای مواقع لازم که نیاز به ضبط تصویر و صدا باشد.

5- پنل کد دار که باعث میشود امنیت محل زندگی و کار به شدت بالاتر برود و همینطور ظاهری شیک تر نسبت به مدل های قدیمی تر را ارائه می دهند.

6- جایگزین کردن امکان حسگر لمسی به جای دکمه های قدیمی.

و….

هنوز هم پیشرفت این وسیله ی پر کاربرد در ساختمان ها ادامه دارد و پیشبینی می شود. با توجه به پیشرفت روز افزون هوش مصنوعی و تکنولوژی پردازش تصویر، سیستم تشخیص چهره و صدا در حافظه ی هوش مصنوعی این آیفون ها استفاده شود. و امنیت این دستگاه ها را دو چندان کند. پس آینده ی درخشان این صنعت خبر از نگاه های بیشتر نسبت به آن دارد.

برسی شرکت های برتر تولید کننده آیفون تصویری

در هر صنعتی و هر تکنولوژی شرکت هایی وجود دارند که پیشگام و یا پیشرو در ساخت و انحصار تکنولوژی خود هستند. و هر کدام سبک خاصی در تولید محصولات خود دارند. هر گاه صحبت از آیفون تصویری با کیفیت می شود. نام برند های ایرانی همچون تابا و سیماران شنیده می شود. اما در دنیا شرکتی که در ابتدای این متن اسمش را شنیدیم، یعنی شرکت کوماکس کره است. که محصولات این شرکت به بیش از 150 کشور از جمله ایران صادر می شود.

با توجه به افزایش قیمت دلار و همچنین سختی های واردات قطعات و محصولات خارجی، نگاه بسیاری از ایرانیان عزیز و انبوه سازان ساختمانی مانند پیمانکاران و سازندگان عمده ی ساختمانی به محصولات ایرانی بیشتر شده است. از آن طرف محصولات ایرانی نیز روز به روز در مقایسه با نمونه های خارجی جایی برای حرف نمی گذارند. شرکت هایی مثل سیماران و تابا که اسمی آشنا در زمینه ی روشنایی ، پریز و از همه مهم تر آیفون تصویری هستند. با تکنولوژی های روز دنیا سعی در پیشرفت روز افزون صنعت ایران و تامین کردن نیاز مردم شریف ایران دارند.

سوالات متداول

بله، برخی از مدل‌های آیفون تصویری سیماران امکان ضبط تصاویر را دارند. برای اطلاع از اینکه مدل مورد نظر شما این امکان را دارد یا خیر با ما تماس بگیرید.

بله، برخی از مدل‌های آیفون تصویری سیماران امکان مشاهده تصاویر را از طریق تلفن همراه فراهم می‌کنند. برای اطلاع از اینکه مدل مورد نظر شما این امکان را دارد یا خیر، با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

بله، برخی از مدل‌های آیفون تصویری سیماران امکان تشخیص چهره را دارند.